امنیت کودک در زمین بازی

 

بازی در پارک نیاز کودک است. همه کودکان مایل به بازی در فضای باز بطور آزادانه هستند. بنابراین حفظ امنیت کودک و ایمنی تجهیزات مهد کودک و پارک و … از مسائل مهمی است که والدین باید به آن توجه کنند.

طبق آمار هر ساله حدود بیش از دویست هزار کودک در محیط‌های بازی بر اثر استفاده نامناسب و یا استاندارد نبودن وسایل بازی آسیب می‌بینند. فضا و ایمنی تجهیزات مهد کودک و مدارس برای دو گروه سنی دو تا پنج سال و پنج تا دوازده سال طراحی گردد . برای بچه های کوچک بهتر است که از تجهیزات کودکان بزرگتر استفاده نشود چرا که ممکن است منجر به آسیب دیدگی آنها شود به علاوه بچه های بزرگتر نیز نباید از وسایل بچه های کوچکتر استفاده کنند چرا که وسایل کوچک و فضای اختصاص یافته به آنها ممکن است برای بزرگترها دردسر ایجاد کند. برخی از نکات برای به حداقل رساندن آسیب کودک و کنترل وسایل بازی و ایمنی تجهیزات مهد کودک و پارک ها در ادامه آورده شده است:
پیش از استفاده کودک از وسیله بازی باید مطمئن شد که مناسب سن او می باشد و سر بدن کودک در آن گیر نمی کند.

لباس کودک بگونه ای باشد که در آن احساس راحتی کند و آزادانه بدود. کفش ها ضد لغزش هستند و باید راحت و اندازه پای کودک باشند.
در هنگام استفاده از تجهیزات زمین بازی ترتیب را رعایت کنند و به صف از آن استفاده نمایند.
وسایل بازی از موادی نظیر کائوچو و پلاستیک ساخته شده باشد.
تجهیزاتی که برای بالا رفتن کودک تولید شده‌اند باید ایمن و دارای پله‌ها و دستگیره‌های محکم باشند.
والدین نباید اجازه دهند کودک از دید آنها خارج شود و همیشه مراقب او باشند.
در زمین بازی باید صندلی‌های تاب نرم باشند و حداقل فاصله آن با تاب و تجهیزات دیگر دو تا سه متر باد.
حتما پس از بازی دست فرزندتان را با آب و صابون بشویید و یا از ضدعفونی کننده استفاده کنید.

اصول ایمنی مهمترین فاکتورهای ارزیابی ایمنی در تجهیزات مهد کودک ، سطح فضای بازی، طراحی وسایل، مراقبت و نگهداری از وسایل می باشد، پس آنها را حتما جدی بگیرید و در انجام آنها سهل انگاری نکنید.

افزودن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند

مشاوره رایگان