انتخاب اسباب بازی استاندارد برای کودکان

اسباب بازی کودکان نقش های مختلفی را در زندگی به آنها آموزش می دهند و تصویری از وظایف افراد جامعه در ذهن خود می پروراند.

کودکان نیز همچون بزرگسالان که برای انجام کارهای شان نیاز به وسایل و ابزارهای مناسب دارند، به اسباب بازی کودک باید متناسب با سن، جثه و نوع فعالیت شان باشد. در واقع اسباب بازی گنجینه کودک است.  به همین دلیل، باید در انتخاب آنها نهایت دقت و وسواس را به خرج دهید تا برای کودکانتان خطرناک نباشند.

اسباب بازی غیر استاندارد و نامناسب، سلامتی کودک را به خطر می اندازد. برای مثال اسباب بازی هایی که پلاستیکی هستند نباید از جنس مواد شکننده باشند و بهترین جنس پلی اتیلن است که در برابر ضربه مقاوم و ایمن می باشد و از ضریب اطمینان بالایی برخوردار است .
برخی از خانواده ها از دریافت اسباب بازی های قدیمی بویژه قطعات لگو، عروسک های پلاستیکی و ماشین های اسباب بازی از طرف دوستان و آشنایان، یا حتی خرید آنها به قیمت های بسیار پایین تر از طریق اینترنت استقبال می کنند.اما محققان هشدار می دهند که اسباب بازی های پلاستیکی قدیمی اغلب حاوی سطوح بالای مواد شیمیایی و سمی برای کودکان خردسال هستند.محققان دانشگاه پلیموث (انگلیس) در مطالعه اخیر خود، 200 اسباب بازی قدیمی که از منازل، مهدکودک ها یا پرورشگاه های جنوب غربی این کشور جمع آوری شده بودند را مورد آزمایش قرار دادند. انواع اسباب بازی کودک شامل ماشین اسباب بازی، بلوک های خانه سازی، عروسک و قطعات لگو از جنس پلاستیک بودند.
غلظت بالایی از عناصر خطرناک شامل آنتیموان، باریم، بروم، کادمیوم، کروم، سرب و سلنیوم در این اسباب بازی های قدیمی شناسایی شدند که برای کودکان خردسال در طولانی مدت، بسیار سمی و خطرناک است. بنابراین والدین باید به استاندارد اسباب بازی ها بسیار توجه کنند.

 

افزودن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند

مشاوره رایگان