مشاوره

بازی لگو

همه ی ما بازی لگو را می شناسیم.با آن رشد کردیم. لگو یکی از بزرگترین مارک های جهان است،بلافاصله قابل تشخیص است و طرفداران زیادی دارد. اما آیا شما تا به حال به مزایای آموزشی لگو فکر کرده اید؟

مارک آموزشی لگو بیش از سه دهه در حال کار است. تا با گسترش تجربه کودکان ، کلاس های آموزشی را به زندگی وارد کند.لگو فقط یک اسباب بازی برای بعضی از مردم است و مزایای آموزشی بازی با آجرهای رنگارنگ و چند لبه همیشه مشخص نیست. ما هشت دلیل اصلی ایجاد، پیکربندی و ساخت لوگو را شناسایی کرده ایم. برای جزئیات بیشتر این متن را بخوانید.

بازی لگو برای ترویج مهارت های حرکتی خوب است:

بازی لگو باعث میشود کودکان قطعه های لگو را با اندازه و شکل ها و رنگ های مختلف به هم وصل کنند . این کار به مقادیر مختلفی فشار نیاز دارد و یک تمرین فوق العاده برای انگشتان کوچک است. که باعث میشود کودکان در هنگام نوشتن فشار را کنترل کنند.

بازی لگو کار گروهی را نیز تشویق میکند:

در هنگام بازی با لگو کودکان یاد میگیرند چگونه وسایل خود را به اشتراک بگذارند و منتظر نوبت خود بمانند. در ساخت و ساز کلی لگو کودکان با یکدیگر در ایده کلی بازی خود توافق میکنند. که آیا قلعه یا سفینه فضایی یا قایق بسازند؟

کودکان باید رهبری یکدیگر را دنبال کنند . و شروع کنند به درک اینکه چگونه در ایده های مختلف می توانند نقش داشته باشند. کودکان همچنین باید یاد بگیرند که نقش داشته باشند و مذاکره کنند . تا تجربه اجتماعی لذت بخش داشته باشند.

لگو خلاقیت را بهبود می بخشد:

خلاقیت میتواند بهبود یابد. به طوری که  کودکان با استفاده از اشکال مختلف، رنگ ها و اندازه های لگو برای ساخت طرح های پیچیده استفاده می کنند. خلاقیت و تخیل در کودکان ایجاد میشود . البته زمانی که هیچ محدودیتی برای آنچه که می توانند ایجاد کنند نداشته باشند ! در این وضعیت هیچ کار درست و اشتباهی وجود ندارد . بنابراین بچه ها می توانند خلاقیت خود را بدون ترس از شکست انجام دهند.

بازی لگو حل مسئله و تفکر ریاضی را توسعه می دهد:

بازی لگو همچنین دارای مزایای زیادی برای حل مشکل کودکان، تمرکز و توجه به جزئیات است. ایده های تقارن، تعادل، شکل ها و اندازه ها در طول بازی با لگو مورد بررسی قرار می گیرند. کودکان در حال بازی با بخش هایی هستند که متوجه می شوند چند قطعه کوچک می توانند در یک قطعه بزرگ قرار بگیرند . به این ترتیب می توانند با تقسیم قطعه ها ازمایش های مختلفی انجام دهند.

لگو مهارت های ارتباطی را بهبود می بخشد:

لگو راه عالی برای از بین بردن استرس است . باعث گفتگوهای معنی دار و شادمانی می شود که کودک می تواند در آن شرکت کند. همانطور که بچه ها در مورد ساخت لگو توضیح می دهند، آنها مهارت های ارتباطی مهم را شامل توانایی توضیح ایده ها، را تقویت میکنند . در مورد روند کار خود  صحبت می کنند  و با چالش هایی که در طول مسیر داشتند، مهارت های ارتباطی آنها توسعه می یابد.

لگو اعتماد به نفس را بهبود می بخشد:

اتصال قطعه های کوچکی از لگو برای ایجاد یک محصول نهایی به نظر کودک می تواند چالش برانگیز باشد. دستیابی به این وظیفه حس رضایت را در بر می گیرد . که در لبخند کودک آشکار می شود وقتی که با افتخار نشان دادن کار کامل خود را نشان می دهد. این تاثیر بسیار مثبتی بر عزت نفس کودک دارد.

لگو توسعه مهارت های تفکر و برنامه ریزی جانبی:

دستورالعمل های لگو می تواند چالش برانگیز باشد. با این حال، به کودکان کمک می کند تا مهارت های برنامه ریزی و تفکر جانبی را توسعه دهند. هنگامی که با یک مشکل مونتاژ مواجه می شوید، کودکان باید گام های خود را بازبینی کنند . کار خود را تجزیه و تحلیل کنند تا قطعاتی را که نیاز به تعمیر دارند، پیدا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *