تربیت کودک کارآفرین

افرادی تفکر کارآفرینی دارند از همان آغاز کودکی می‌آموزند که مستقل باشند ، در تصمیم‌گیری قاطع باشند و کمی جاه‌طلب بوده و قواعد و دستورالعمل‌ها را به درستی انجام دهند. در دنیای امروز که همه چیز به سرعت در حال تغییر است فرزندان شما به کسب مهارت های جدیدی نیاز دارند تا خود را با تغییرات دنیای امروز هماهنگ کنند. اگر در همین دوران مهارت های لازم برای مدیریت و کارآفرینی خلاق را به فرزندان آموزش دهید در آینده مسیر موفقیت را برایشان هموارتر خواهید کرد.

تربیت کودک کارآفرین :

کارآفرینی منبع خلق ثروت و ارزش اجتماعی است و کارآفرینان هر جامعه‌ای دارای فرهنگ ، روحیه رقابت‌پذیری ، نواندیشی و پویایی اقتصادی آن جامعه هستند. یک کارآفرین ، کارآفرین به دنیا نمی‌آید و افراد می‌توانند از همان بدو کودکی به گونه‌ای تربیت شوند که با ذهنی جستجوگر به دنبال یادگیری و درک هر پدیده مثل کارآفرینی باشند.

به کمک این روشها فرزندانتان را کارآفرین بار بیاورید :

– فرزندتان را با انواع کارهایی که قادر است انجام دهد آشنا نمایید به عنوان مثال درصورتی که تمایل به کاشتن گل در گلدان و فروش آنها به دوستان داشت، به او کمک کنید. داستان زندگی کارآفرینان موفق را با او در میان بگذارید تا انگیزه بیشتری برای ادامه اینکار پیدا کند. از این رو می‌توان کودکان طوری تربیت کرد که استراتژیک فکر کنند و عزت نفس بالا و استقلال داشته باشند، از ریسک کردن نترسند و کار را نوعی تفریح در نظر بگیرند.

به فرزندانتان آموزش دهید به پول احترام بگذارند و بر آن مدیریت کنند. به فرزند خود پیشنهاد دهید که میزانی از پولش را به صورت ماهانه یا هفتگی پس انداز کند. دادن پول توجیبی به کودکان آنان را کارمندی بار می آورد که باید جایی استخدام شود و سر ماه حقوق دریافت کند. از فرزندتان بخواهید که هدفی برای پس انداز پول در نظر بگیرد. این کار به او انگیزه می دهد تا بیشتر پس انداز کند و رویاپردازی و قدرت تصمیم گیری آنان را پرورش می دهد. می توان مدیریت پول را در قالب بازی به کودکان آموخت . برای مثال به او بگویید درخانه تمامی وسیله هایی که نیاز به تعمیر دارند را جمع آوری کند و در ازای این کار به او مبلغی بصورت توافقی بدهید.

راه ارتباط با افراد مختلف را به آنها بیاموزید تا در آینده به خوبی بتوانند برا کارمندانشان مدیریت کنند. آنان را به حرف مفید زدن در جمع تشویق نمایید. دنیا بیش از هرچیز نیازمند افراد کارآفرین است. کسانی که با داشتن ایده های زیاد برای کمبود ها راه حلی مناسب میابند.

مهم ترین نکته نگه داشتن احترام فرزندانتان است. احترام باعث عزت نفس کودکان می شود و احساس بزرگی و محترم بودن در فرد پدید می آورد.

افزودن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند

مشاوره رایگان