اسباب بازی برای سنین مختلف

انتخاب اسباب بازی در سنین مختلف برای کودکان و نوجوانان همواره کاری دشوار و حتی در مواردی با احتمال ضرر و خطای زیاد در انتخاب همراه است.

گروه نوین تویز در این مطلب قصد دارد تا شما مخاطبان گرامی را در انتخاب اسباب بازی در سنین مختلف راهنمایی نماید.

برای سه ماه اول ، کودک شما قادر به انجام کاری بیشتر از دیدن محیط اطراف خود نیست. از آنجا که بینایی او هنوز تار است، فقط روشنایی و وسایل بزرگ را میتواند مشاهده کند. نورا نیوکمب، روانپزشک دانشگاه تمپل، در فیلادلفیا می گوید: “اسباب بازی ها نباید به رنگ سیاه و سفید باشند.” همانطور که کودک شما رشد می کند، از اسباب بازی هایی که احساساتش را درگیر کند لذت می برد. به همین دلیل است که بسیاری از اسباب بازی ها برای ترویج تعامل در انواع مختلف طراحی شده اند: آنها ممکن است سر و صدایی را ایجاد کنند و یا بافت نرم و ملایم داشته باشند. نوزادان تمایل به اسباب بازی هایی دارند که در دهان قراردهند، و بافت های آن می تواند به کاهش درد دندان کمک کند.

 

رابین گودمن، روانشناس، مدیر مرکز وب سایت آموزش کودکان نیویورک، می گوید: “کودک شما از رابطه علت و معلول شگفت زده شده و از هر اسباب بازی که به کارهایش پاسخ دهد و دارای مهارت های جدید حرکتی باشد، لذت می برد.” . به عنوان مثال، او عاشق اسباب بازی هایی خواهد بود که به او اجازه دهد با یک چکش به توپ ضربه بزند و یا اسباب بازی با دکمه هایی که باعث پخش موسیقی شود. برخی از اسباب بازی های با تکنولوژی بالا برای این سن نام یک حرف، یک شکل یا یک عدد را هنگامی که کودک شما یک دکمه را فشار می دهد، پخش می کند. برای او خیلی زود است که ABC را یاد بگیرد اما می تواند با این اسباب بازی ها ارتباط برقرار کند.

 

بازی کودک شما در حال حاضر هدفمندتر است و او دارای مهارت های حرکتی مورد نیاز برای تکمیل یک پازل یا ساخت بلوک های خود را داراست. او از تقلید کارهای اطرافیان لذت می برد. او اسباب بازی های با تکنولوژی بالا را که دارای صداهای واقعی است، مانند صدای زنگ تلفن و یا عروسک هایی که صحبت می کنند را دوست دارد.احتمالا کودک شما برخی اوقات به شیوه ای جنسیتی و کلیشه ای بازی خواهد کرد . یک پسر ممکن است از کامیون کمپرسی خود استفاده کند تا ماسه را انتقال دهد، در حالی که یک دختر ممکن است وانمود کند که به عروسک خود غذا داده و آن را می خواباند. پسران و دختران هر دو در این سن بسیار فعال هستند و همچنان از اسباب بازی های فشاری و کشیدنی لذت خواهند برد. شما همچنین می توانید اسباب بازی سواری را معرفی کنید: با بازی ای که کودک میتواند با هردو پا براند مثل سه سه چرخه شروع کنید .

 

هیاهوی فوق العاده ای در توانایی یادگیری در این سنین وجود دارد و زمان خوبی برای معرفی اسباب بازی های آموزشی تعاملی است که مهارت های ریاضی و کلامی را یاد می دهند مانند بردهای صوتی و یا مینی رایانه ها . “ماریان شیمانسکی، پیشنهاد می کند که اسباب بازی هایی را انتخاب کنید که صداهای مثبت مانند “کارتان خوب است. بگذارید دوباره تلاش کنیم” به جای صداهای منفی در زمانی که پاسخ بچه ها اشتباه بود، پخش کند. ” کودکان در حال حاضر قادر به این هستند که تصور کنند شخص دیگری هستند مثلا خلبانان هواپیما، افسران پلیس، پزشکان، یا معلمان .

 

فرزند شما در حین یادگیری از معلم و همسالان خود دایره علاقه اش را وسیع می کند. بعضی از بچه ها دوست دارند آزمایش های علمی انجام دهند (با کمک شما)؛ دیگران عاشق جواهرات یا بازی با عروسک ها هستند. دوستان مهم فرزندتان در حال افزایش است، بنابراین او شروع به درخواست اسباب بازی خاص می کند زیرا “دوستانش آن را دارند.” در این سن بچه ها اغلب طرفدار بازی های کامپیوتری هستند، آنها همچنین از بازی های ورزشی و تخته ای با دوستان خود لذت می برند.

 

کودکان و نوجوانان در این سنین از ورزش در فضای باز مانند اسکوتر، دوچرخه و اسکیت استفاده می کنند. آنها به علاقه، توانایی و سرگرمی های بالقوه دست می یابند. دختران عاشق انجام صنایع دستی و نوشتن خاطرات هستند، و پسران در برابر بازی های کامپیوتری و ویدئویی مقاومت نمی کنند. اسممانسکی می گوید: “با استفاده از کامپیوتر و بازی های ویدئویی، بچه ها می توانند خود را برای رسیدن به امتیاز بهتر ، به چالش بکشند.” “از رقابت با دوستان خود لذت میبرند، و شما از آنها خیلی می شنوید که” نمره من این است – شما چه نمره ای دریافت کردید؟ “

 

افزودن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند

مشاوره رایگان