صخره نوردی برای کودکان و نوجوانان

یک ورزش عالی برای کودکان از سن نوجوانی چیست؟
بالا رفتن است!
چرا بچه ها عاشق کوهنوردی و صخره نوردی هستند و چرا صخره نوردی برای کودکان و نوجوانان بسیار خوب است؟

 

یک ورزش عالی برای کودکان از سن نوجوانی چیست؟
بالا رفتن است!
چرا بچه ها عاشق کوهنوردی و صخره نوردی هستند و چرا صخره نوردی برای کودکان و نوجوانان بسیار خوب است؟

صخره نوردی ، فعالیت و فرم ورزشی است که از هر عضله ای در بدن و بسیاری از بخش های مغز استفاده می کند! صخره نوردی ورزشی بسیار عالی است برای کودکان و بچه ها ، بنابراین شما مجبور نیستید آنها را از بازی کامپیوتری خود بیرون بکشید.مزایای صخره نوردی برای کودکان و نوجوانان چیست؟ به عنوان پدر و مادر، زمانی که کودکان ما به سن که ما در مورد آنها را درگیر درگیر در یک ورزش، شروع به فکر کردن، صخره نوردی معمولا چیزی است که به ذهن می آید. بسیاری از ما هنوز معتقدیم که صعود سنگ بهترین چیزی است که برای آدم برفی پرطرفدار مناسب است و خیلی خطرناک و نامناسب برای کودکان است. بنابراین، آیا صخره نوردی برای کودکان و نوجوانان یک ورزش خوب است؟ مزایای آن چیست؟

صخره نوردی برای کودکان و نوجوانان

به طور آماری، صخره نوردی یکی از امن ترین ورزش ها در مقایسه با ورزش های سنتی مانند راگبی و هاکی است. این محبوبیت در سال های اخیر افزایش می یابد. این افزایش محبوبیت عمدتا به دلیل تعداد زیادی از مراکز صخره نوردی است که باز شده است. این باعث می شود که آن را به راحتی برای تمام خانواده برای رفتن و به سنگ صعود را امتحان کنید.
علاوه بر اینکه بسیار سرگرم کننده است، صخره نوردی برای کودکان و نوجوانان دارای مزایای فیزیکی، روانی و اجتماعی است. برخی از این موارد عبارتند از:

افزایش قدرت، استقامت و انعطاف پذیری

احتمالا آشکارترین جنبه صخره نوردی برای کودکان و نوجوانان، جنبه فیزیکی ورزش است. صخره نوردی یکی از بهترین تمرینات بدن کامل در دسترس است، زیرا حرکت صعود به هر بخش از بدن انجام می شود.
تمرین صخره نوردی ، پاها و دست کودک شما را تقویت خواهد کرد. همچنین به آنها کمک می کند تا عضلات قوی و نرم را توسعه دهند. همانطور که فرزند شما از طریق هر درجه پیشرفت می کند، آنها قدرت کلی، استقامت و انعطاف پذیری خود را افزایش خواهند داد.

آموزش دست، پا و هماهنگی چشم

بالا رفتن دیوار به کودکان اطمینان می دهد که دست ها، پاها و چشم هماهنگ است. برای رسیدن به صعود آنها باید آنها را نگاه کنید، برنامه ریزی کرده و سپس دست ها و پاها را هماهنگ کنید تا به نقطه انتخابی خود برسید.
مهارت های هماهنگی پیشرفته ای که از طریق صخره نوردی ایجاد شده است نیز می تواند به بسیاری از جنبه های دیگر زندگی، از جمله ورزش های دیگر منتقل شود. این یک راه عالی برای تقویت درک چپ و راست است.

اعتماد به نفس و عزت نفس را ایجاد می کند

برای اولین بار در پایه دیوار سنگی ایستاده می تواند برای یک کودک کمی ترسناک و غریب باشد. با این حال، با خارج شدن از منطقه راحتی خود و به آرامی گام به گام راه خود را به بالا رفتن از دیوار صعود، آنها از ترس خود غلبه بر این، و به نوبه خود باعث افزایش اعتماد به نفس خود را، حتی اگر آنها را به بالا در شروع با غلبه بر ترس و رسیدن به هدفشان در دیوار صعود، آنها اعتماد به نفس و اعتقاد خود را در برخورد با مشکلات در دیگر حوزه های زندگی خود خواهند داشت.
افزایش توانایی های حل مسئله، برنامه ریزی و تصمیم گیری را افزایش می دهد. با توجه به بسیاری از راه های ممکن برای انتخاب، فرزند شما مجبور خواهد بود تصمیم بگیرد که چه چیزی می تواند بهترین حرکت بعدی خود باشد.در ابتدا آنها احتمالا تصمیمات خود را گام به گام می گیرند، اما همانطور که آنها با تجربه تر می شوند، قادر خواهند بود تا مسیر خود را فقط با اولین قدم به تصویر بکشند. این فوق العاده برای ایجاد برنامه ریزی کودکان و توانایی های حل مسئله است.

تسکین استرس

با سرعت سریع زندگی این روزها، حتی بچه ها می توانند فشار را روی شانه های کوچک خود احساس کنند. با صخره نوردی، هنگامی که با دیوار صخره ای مواجه هستید، باید کاملا متمرکز شوید. این به شما نیاز دارد تا تمام اعمال بیرونی را از بین ببرید و سر خود را روشن و آماده کنید تا تمرکز خود را بر روی وظیفه خود قرار دهید.
به یک معنا، صخره نوردی برای کودکان و نوجوانان میتواند به شکل مدیتیشن تبدیل شود. فرزند شما به لحاظ لحظه ای کاملا بدون تفکر از مشکلات یا نگرانی های روزمره کاملا به پیش می رود. یک جلسه صعود بزرگ، فرزند شما را مجددا پرورش می دهد و آنها را آماده ی روبرو شدن با یک سر و رویا می کند.

توسعه مهارتهای ارتباطی و شنیداری

با صعود سنگ، تنها فردی که در آن رقابت می کنید، خود را از طریق هر درجه پیشرفت می کنید. با این حال، سنگ نوردی یک ورزش تیمی است که نیاز به مهارت های ارتباطی و شنیداری دارد. برای صعود به صعود، کوهنورد و قهرمان باید قادر به برقراری ارتباط و گوش دادن به دستورالعمل یکدیگر باشند.

 گروه نوین تویز لوازم صخره نوردی برای کودکان و نوجوانان فراهم کرده است!

صخره نوردی دو طرفه محصولی دیگر از شرکت نوین تویز می باشد که در کنار سرگرمی باعث تقویت قوای فکری و جسمی کودک می شود. و جنس  دیواره آن از پلی اتیلن ( پلاستیک فشرده ) و فلز می باشد. این محصول در مهد کودک ها ، خانه های بازی و منازل استفاده می شود.

صخره نوردی از جمله بازی هایی است که همواره انگیزه و هیجان کودک را بر می انگیزد کودکی که صخره نوردی می کند به سطحی از حرکت رسیده است که به آن مهارت می گوییم. کودک می تواند جای پاهایش را با دستهایش هماهنگ کند و از سطح شیب داری بر خلاف جاذبه زمین بالا رود. امروزه به صخره نوردی به عنوان چالش بر انگیز ترین ورزش نگاه می کنند. بچه ها می توانند خود را به چالش بکشند و از فضای باز نیز لذت ببرند .امتیاز صخره نوردی دو طرفه نوین تویز در این است که هم در داخل سالن و هم در فضای باز می توانند بازی کنند .و همین امتیاز این رشته ی ورزشی را به رشته ای عامه پسند تبدیل کرده .

 

افزودن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند

مشاوره رایگان