فواید استخر توپ برای کودکان

 

استخر توپ، به ایجاد حس تعادل، شادی و لذت، تحریک حس های درونی، بالا رفتن سطح انگیزه و توانایی کودک کمک می کند و وجود آن در مراکز تربیتی کودک ,مهد کودکها ,خانه های بازی و… ضروری است.در ادامه فواید استخر توپ را خواهید خواند…

 

توپ یکی از ساده ترین و در دسترس ترین اسباب بازی برای همه ی کودکان جهان است و قیمتی مناسب دارد. حتما تا به حال با مشاهده ی کودکان و یا طبق تجربه ی شخصی تان دریافته اید که توپ بازی یکی از قسمت های مهم روند رشد می باشد.استخر توپ مکانی عالی برای کودکان جهت لذت بردن، یادگیری آرام بودن می باشد.

استخرهای توپ به افرادی که از لحاظ تکاملی و رشدی تاخیر داشته اند، از لحاظ عصبی درگیر بوده اند یا با اختلالات مادرزادی در هنگام تولد مانند اتیسم زندگی می کنند ، کمک می کند.
این وسیله بازی (استخر توپ ),به ایجاد حس تعادل, حس شادی و لذت بردن ,تحریک حس های درونی, بالا رفتن سطح انگیزه و توانایی کودک کمک می کند و وجود آن در مراکز تربیتی کودک ,مهد کودکها ,خانه های بازی و…… ضروری است.
توپ های رنگی روشن داخل یک استخر توپ دریای رنگین کمانی از سرگرمی می آفرینند .غوطه خوردن درون استخر توپ باعث تحریک حس ها می شود.توپها کل بدن را درگیر تحرک و آرامش کرده و تمدد اعصاب را تقویت می کنند. محرک های حسی بصری، شنیداری و لامسه و فیدبک پروپروسپتیو اعتماد به نفس ایجاد می کنند.
کودکتان را از توپ بازی کردن در محیط خانه منع نکنید بلکه برای بازی هایش قوانینی تعیین کنید و از او بخواهید آنها را انجام دهد.
می توان از استخر توپ برای آموزش نیز استفاده کرد. به این صورت که از کودکانمان بخواهیم توپ های قرمز را در سبد بیاندازد و یا با استفاده از دست چپ یا راست توپ هایی با رنگ خاص را جدا کند.
یکی از دلایلی که همه ی کودکان بازی با توپ را دوست دارند این است که توپ به کودکان این امکان را می دهد که احساس کنند بر چیز دیگری غیر از حرکات بدن خودشان تسلط و کنترل دارند.
شما می توانید توپ را از سنین خیلی کم در اختیار کودکتان قرار دهید.
کودک می تواند با شخصی دیگر بازی کند، پرتاب کردن توپ و جابجایی آن بین دو نفر موجب افرایش ارتباط اجتماعی کودک می شود. توپ بازی برای کودک درسی مقدماتی درباره ی علت و معلول است.

 

افزودن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند

مشاوره رایگان