فواید بازی کودکان در پارک

 

بازی کودکان در پارک از لذت بخش‌ترین و شیرین ترین کارهایی است که کودک می تواند انجام دهد. بازی در پارک و فضای باز برای سلامت و روحیه کودکان بسیار مفید است.

 

امروزه در کنار انواع بازی‌های الکترونیکی، تلویزیون و … که روی ذهن تاثیر می‌گذارند، فعالیت و بازی در فضای باز، پارک ، مهد کودک و… از اهمیت زیادی برخوردار است. باید بازی های جدید و مفید را به کودکان یاد بدهیم تا درگیر بازی های کامپیوتری نشوند و در یک فضا نمانند. تنوع در اسباب بازی و محل بازی نگاه فرزندانمان را به پیرامون تغییر می دهد و باعث خلاقیت و افزایش اعتماد بنفس در آنها می گردد.

بهتر است والدین در پارک، مراقب وضعیت و امنیت کودک باشند و آنها را به سمت بازی با وسایل مناسب سنشان هدایت کنند. بازی در پارک برای رشد جسمی ، مهارت حرکتی، جذب ویتامین D و سلامت دید کودک بسیار مهم است.

رفتن به پارک برای کودکانی که در آپارتمان زندگی می کنند و حیاط ندارند ضروری است. بازی در فضای باز موجب تعامل بیشتر فرزندانمان با کودکان دیگر می شود و یافتن دوست ، مهارت اجتماعی آنها را افزایش می دهد.

والدین با خلاقیت و برنامه ریزی می توانند شور و اشتیاق رفتن به پارک را در کودکان بوجود بیاورند و آنها را از بازی با موبایل دور کنند. همچنین با صحبت در مورد موضوعات مورد علاقه کودک می توان رابطه صمیمی تری با او برقرار کرد.

برای اینکه حین بازی خلاقیت کودک را تقویت کنید, باید هنگام رفتن به پارک یا خریدن اسباب بازی به نخستین نکته اي که دقت می‌کنید, سلیقه و علاقه کودک باشد. گاهی مادر به یک اسباب بازی علاقه مند است و همان را برای کودک تهیه می‌کند. بهتر است انتخاب را بر عهده کودک بگذارید.

 

افزودن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند

مشاوره رایگان