پلاسماکار – ماشین بازی کودکان نوین تویز

 

پلاسماکار یک سه چرخه است که برای حرکت از باتری ، سوخت و … استفاده نمی کند بلکه تنها منبع انرژی مورد نیاز برای آن انرژی خود کودک است.

پلاسماکار ماشین بازی پلاستیکی طراحی شده برای کودکان و قابل استفاده برای بزرگسالان می باشد. این ماشین بازی توسط پلاسمارت، تولید کننده کانادایی و مشهور اسباب بازی ساخته شده است. پلاسماکار از طریق چرخاندن فرمان که به دو چرخ متصل است به جلو رانده می شود. ماشین به گونه ای طراحی شده که از نیروهای طبیعی اینرسی، نیروی گریز از مرکز، گرانش و اصطکاک برای به جلو و عقب راندن ، بهره می گیرد. پلاسماکار از منبع قدرتی مانند باتری، سوخت یا پدال استفاده نمی کند بلکه به سادگی بر توانایی کودک برای چرخش فرمان تکیه دارد. از این ماشین می توان در داخل یا خارج از خانه استفاده کرد ، اما باید در نظر داشت که در سطوح هموار و صاف بهتر عمل می کند.

در اوایل ماه دسامبر سال 2002، یک کارآفرین اتاوایی به نام Timothy Kimber، اسباب بازی منحصر به فردی را در هنگام خرید در مرکز خرید اتاوا مشاهده کرد. نام آن فان کار بود و برای تست کودکان بطور رایگان در مرکز خرید به نمایش قرار داشت. کیمبر از این محصول بسیار شگفت زده شد و از تولید کننده آسیایی فان کار سوالاتی پرسید. او متوجه شد فان کار در چین به خوبی فروخته می شود اما در کانادا و آمریکا عرضه نمی گردد. کیمبر توانست پس از گفتگو و مذاکره با تولیدکننده فان کار ، حق توزیع و بازاریابی ماشین اسباب بازی را در آمریکای شمالی بدست آورد.

در سال 2003، کیمبر تصمیم گرفت ماشین فان کار را به بازار آمریکای شمالی بفرستد. با حدود 1500 واحد ماشین، کیمبر اسباب بازی را در نمایشگاه اسباب بازی های کانادایی در معرض دید عموم قرار داد. طی یک ماه ، کیمبر سایتی با نام پلاسمارت (PlaSmart – Play Smart) برای بازاریابی ایجاد و برای شروع در آن ویدئویی از فان کار منتشر کرد.

مهمترین مسئله ، تصمیم کیمبر برای تغییر نام محصول از فان کار (که بیش از حد عمومی و کسل کننده است) به پلاسماکار بود ، نامی که او از دنیای الکترونیک – که در آن زمان تلویزیون پلاسما داغ ترین اسباب بازی بزرگسالان بود – قرض گرفت .

تغییر نام توجه مشتریان و خرده فروشان را جلب کرد و پلاسماکار به عنوان یک آیتم محبوب در نمایشگاه های تجاری تبدیل شد. این یک موفقیت بزرگ در میان کودکان و حتی بزرگسالان بود چرا که می تواند وزن بالاتر از 100 کیلوگرم را نیز تحمل کند.

با افزایش محبوبیت پلاسماکار، کیمبر این بیزینس را به دفاتر و انبارهای اتاوا منتقل کرد. پخش پلاسماکار با کمک توزیع کننده های معتبر در صنعت اسباب بازی بیشتر شد. پلاسماکار در حال حاضر در سراسر جهان فروخته می شود.

طرح ماشین بازی  پلاسماکار شامل شش چرخ است، اما تنها چهار چرخ به زمین متصل می شود. دو چرخ اول که در جلوی وسیله نقلیه واقع شده اند، به زمین برخورد ندارند و نمی چرخند (یک تصور غلط رایج) : آنها فقط برای ثبات و ایمنی در نظر گرفته می شوند . مجموعه بعدی چرخ ها به وسیله یک اهرم به فرمان متصل می شوند، به طوری که در پشت محور چرخش ستون فرمان قرار می گیرند. نیروی گشتاور اعمال شده به فرمان یک نیرو اصطکاک جانبی بوسیله چرخ ها بر روی زمین، یک نیروی موازی با محور و عمود بر جهت چرخش است. اگر یک جزء از این نیرو به عقب ماشین وارد شود، پلاسماکار بر اثر نیروی واکنش زمین تا حدی به جلو هدایت می شود و سرعت ماشین را تسریع می کند. این نیرویی است که ماشین بازی را به سمت جلو حرکت می دهد و در نهایت از نیروی اعمال شده بر فرمان ها می آید. چرخ های عقب ماشین به طور معمول قابلیت چرخیدن دارد اما نمی چرخند.

ماشین بازی پلاسماکار محبوبیتی در صنعت اسباب بازی و همچنین مشتریان پیدا کرده است. علاوه بر این، این ماشین موفق ترین محصول در پلاسمارت می باشد.

 

منبع : نوین تویز

 

افزودن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند

مشاوره رایگان