کفپوش گرانولی

کفپوش گرانولی نوعی از پوشش های مقاوم پلیمری است . در پارکها، لبه استخرها،کف باشگاه‌های ورزشی، زیر دستگاه های بدنسازی و اصطبل‌ها و… کاربرد دارد.

کفپوش گرانول (granule) که در لغت بمعنی گلوله‌های ریز می‌باشد، اصطلاحی است که برای نامیدن دانه‌های ریز پلیمری که از بازیافت ضایعات پلاستیکی و لاستیکی به دست می‌آید. 

کفپوش گرانولی نوعی از پوشش های مقاوم پلیمری است . در پارکها، لبه استخرها،کف باشگاه‌های ورزشی، زیر دستگاه های بدنسازی و اصطبل‌ها و… کاربرد دارد. کفپوش گرانول (granule) که در لغت بمعنی گلوله‌های ریز می‌باشد، اصطلاحی است که برای نامیدن دانه‌های ریز پلیمری که از بازیافت ضایعات پلاستیکی و لاستیکی به دست می‌آید.  این کفپوش که به نام هایی چون کفپوش لاستیکی ، کفپوش گرانول ، لاستیک زیر وزنه ،کفپوش پارکی، کفپوش لاستیکی ، پارکپوش ، کفپوش پارک یا کف پوش و لاستیک ضربه گیر معروف است.

این صنعت که در سال ۱۹۸۵ و با ابتکار مردی برای بازیافت لاستیک‌های استفاده شده از محل دفن زباله های محلی آغاز شده بود، اینک به صنعتی پیشرو بدل شده است. از این گرانول‌ها که حاصل بازیافت لاستیک و پلاستیک هستند، به عنوان مواد اولیه تولید کف‌پوش‌های گرانولی استفاده می‌شود. هر چه گرانول مورد استفاده یک‌دست‌تر بوده و از کیفیت بالاتری برخوردار باشد، کف‌پوش تهیه شده از این گرانول‌ها با کیفیت‌تر خواهد بود. تراکم، از دیگر فاکتورهای کیفیت در کف‌پوش گرانولی است؛ هر چه تراکم بیشتر و فضاهای خالی بین گرانول‌ها کمتر باشد استحکام و سختی این کف‌پوش بیشتر خواهد بود.

انواع کفپوش های گرانولی

کفپوش گرانولی یا همان کفپوش لاستیکی در دو نوع قطعه ای و ورقه ای تولید و وارد بازار می شود. انتخاب هریک از این کفپوش های گرانولی براساس کاربرد موردانتظار مشتری، تعیین می شود.

کفپوش گرانولی قطعه ای

کفپوش گرانولی قطعه ای همانند پازل های تاتامی در قطعه های کوچک یک در یک متر (و یا حتی کوچکتر) هستند. بنابراین نصب و جابه جایی آنها بسیار راحت می باشد. این نوع از کفپوش های گرانولی را بیشتر در سالن های ورزشی و پارک های بازی مشاهده کرده ایم.

کفپوش گرانولی ورقه ای

کفپوش گرانولی ورقه ای همانند کفپوش های رولی می باشد که نصب آن ها نیاز به یک نصاب حرفه ای دارد. مهم ترین مزیت کفپوش گرانولی ورقه ای به قطعه ای مقاومت بالای آن می باشد.

مزایای کفپوش گرانولی

 • کفپوش گرانولی دارای مقاومت بالایی در برابر نفوذ آب و نور خورشید دارد.
 • کفپوش گرانولی می تواند وزن قطعات سنگین را بر خود تحمل کند، به همین جهت در سالن های بدنسازی و شهربازی ها از کفپوش گرانولی استفاده می شود.
 • طول عمر کفپوش گرانولی بالاتر از سایر کفپوش ها است.
 • کفپوش لاستیکی از لاستیک بازیافتی تولید می شود، بنابراین برای محیط زیست بسیار مفید می باشد.
 • کفپوش لاستیکی به عنوان عایق صوتی و حرارتی نیز عمل می کند.
 • درصورتی نصب صحیح کفپوش گرانولی، هیچ لغزشی روی آن حس نمی کنید.

اما کفپوش گرانولی مانند هر کفپوش دیگری نیاز به مراقبت و استفاده صحیح دارد. درصورتی که به درستی نصب نشود، یا با مواد شوینده غیراستاندارد شسته شود و … آسیب جدی خواهد دید.

2 دیدگاه‌ها

 • قل ارسال شده در 24 خرداد 1398 4:33 ب.ظ

  بسیار سایت خوبی دارید ممنونم از شما

  • نوین تویز ارسال شده در 14 آذر 1398 5:14 ب.ظ

   باتشکر از شما
   مجموعه نوین تویز مفتخر به همراهی مخاطبین و همراهانی چون شماست .

افزودن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند

مشاوره رایگان