8 فعالیت سرگرم کننده برای کودک 2 سالِ شما!

 

آیا شما برای یک کودک مستقل آماده هستید؟ که نه تنها می تواند صحبت کند، بلکه صحبت شما را پاسخ میدهد!؟

پس از اینکه کودکتان دومین تولد خود را جشن می گیرد، انتظار داشته باشید او تغییرات عمده فکری، جسمی، اجتماعی و احساسی را تجربه کند که به او کمک می کند تا جهان را کشف و تشخیص دهد. والدین می توانند به بچه هایشان کمک کنند تا تغییرات را با فعالیت هایی انجام دهند تا به آنها کمک کند تا رفتارها، افکار و احساساتشان را بهتر درک کنندو باعث توسعه اداب اجتماعی کودکان خود شوند.

رابرت مایرز، پروفسور، روانپزشک کودک و نوجوان، بنیانگذار موسسه توسعه کودک و استاد بالینی روانپزشکی و رفتار انسانی در بیمارستان است، می گوید: مرحله 2 تا سال 3 مهم است زیرا زبان واقعا شروع به رشد می کند و کودکان نیز شروع به تشخیص اینکه آنها موجودات مستقل هستند و به طور فعال در جستجوی دنیای خود هستند می کنند. همه چیز برای آنها جالب است. همه چیز جدید است. نقش مناسب والدین این است که تشویق، حمایت و دسترسی به فعالیت ها را ارائه کنند که کودک را قادر می سازد تا وظایف خود را مدیریت کند و میتواند باعث توسعه اداب اجتماعی کودکان شود. “

 


با این 8 فعالیت های ساده اما سرگرم کننده میتوانید فکر و خلاقیت کودکتان را گسترش دهید و باعث توسعه اداب اجتماعی کودکان خود شوید:

1. زمان خشک کردن

مواد مورد نیاز: لباس های قدیمی، لباس

چه کاری انجام دهید: چند لباس  قدیمی را بیرون بکشید و اجازه دهید فرزند شما لباس را بپوشد. “شما می توانید با آنها بازی کنید، اما این عالی است برای تشویق بازی گروهی با دو یا سه فرزند دیگرهم سن آنها همبازی همدیگر شوند..

مهارتهای یادگیری: خلاقیت، تخیل، مهارتهای زبان و توسعه اداب اجتماعی کودکان

2. اسباب بازی و سرگرمی

مواد مورد نیاز: اسباب بازی

کاری که باید انجام دهید: یک اسباب بازی را در جایی در خانه پنهان کنید و از فرزندتان بخواهید که آن را پیدا کند. کاوش با او، با استفاده از نشانه هایی مانند “گرم” ؟؟ و “سردتر” ؟؟؟ برای هدایت او استفاده کنید.

مهارت های آموخته شده: گوش دادن، حل مسئله، مهارت های توسعه اداب اجتماعی کودکان و حافظه

3. شما پست دریافت کرده اید!

مواد مورد نیاز: جعبه کفش قدیمی، نامه های ناخواسته

کاری که باید انجام دهید: یک صندوق پستی را با تزئین جعبه کفش قدیمی یا جعبه مقوایی و برش یک شکاف در بالا ایجاد کنید. آن را با نامه ناخواسته خود پر کنید تا کودک شما باز آن را باز کند. دکتر لایدرمن می گوید: “این نه تنها مهارت های حرکتی خوب را به وجود می آورد، زیرا پاکت ها را باز می کند و از درون آن خارج می شود، شما می توانید از آن برای آموزش مفاهیم پایه کودک خود استفاده کنید.” “در مورد تصاویر، رنگ ها و حروف صحبت کنید، به اندازه آن، شکل یا رنگ آن را مرتب کنید، یا قطعات را شمارش کنید.

مهارت های آموخته شده: درک مفاهیم پایه، مهارت های حرکتی


4. بازی پتو

مواد مورد نیاز: حوله یا پتو

 کاری که باید انجام دهید: کودک نو پا خود را بر روی یک حوله یا پتو بنشینید و به آرامی در اطراف اتاق بکشید. تظاهر کنید پتو یک قطار یا قایق است و شما در مکان های مختلف، مانند باغ وحش یا هر جا که تصورات شما را می برد، متوقف می شوید.

مهارت های آموخته شده: تعادل، تظاهر

5. ردیابی بدن

مواد مورد نیاز: قطعه بزرگ کاغذ، مداد رنگی

 کاری که باید انجام دهید: کودک خود را بر روی یک تکه کاغذ بزرگ بچرخانید و خطوط بدن او را ردیابی کنید. دکتر لایدرمن می گوید: “از آنجا که کودک هنوز مجبور به کشف نشده است، او کنترل خود را می آموزد.” “شما می توانید او را به جایی که دو چشم، بینی و دهان می روید نشان دهید، اما اگر فرزند شما فقط می خواهد تمام آن را رنگ کند، این خوب است. چیزی را به او تحمیل نکنید، فقط اجازه دهید او با آن سرگرم کننده باشد.”

مهارت های آموخته شده: احساس خود، کنترل  خود و شناسایی مهارت های بدن / زبان / توسعه اداب اجتماعی کودکان

 

6. متوقف شو! برو!

کاری که باید انجام دهید: بازی هایی که شامل شروع و توقف هستند، مانند “نور قرمز، نور سبز”. دکتر لایدرمن می گوید کنترل خود در نهایت به کودکان کمک می کند که مذاکره کنند، سازش کنند و از درگیری ها بی نتیجه دور بمانند.

مهارت های آموخته شده: خود کنترلی

7. آهنگ های مورد علاقه خود را به تصویر بکشید!

مواد مورد نیاز: کاغذ، مداد رنگی

 کاری که باید انجام دهید: همانطور که یکی از ترانه های مورد علاقه کودک خود را می خوانید، یک تصویر ساده از آنچه که در شعرها اتفاق می افتد، به تصویر بکشید، سپس کودک خود را به مقاله بسپارید تا چیز دیگری را که در آهنگ ذکر شده است، بکشد  

مهارت های آموخته شده: مهارت های زبان و توسعه اداب اجتماعی کودکان ، خلاقیت، داستان سرایی

8. یک گفتگوی کوچک

مواد مورد نیاز: عروسک یا اسباب بازی

کاری باید که انجام دهید: ، و تشویق فرزند خود را به نگه داشتن، صحبت کردن، لباس، و مراقبت از عروسک خود. “با عروسک صحبت کن تا کودک صحبت کنی و فرزندت را تشویق کنی که همین کار را بکنی” دکتر مایرز

مهارت های آموخته شده: توسعه اداب اجتماعی کودکان ، زبان و مهارت های حرکتی خوب، خلاقیت و تخیل

 

افزودن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند

مشاوره رایگان