آیا امکان ویرایش مشخصات کاربری و ایمیل من وجود دارد؟

بله، شما می‏‌توانید در هر زمان مشخصات کاربری خود را ویرایش کنید. برای این کار کافی‌ست پس از وارد کردن ایمیل و رمز عبور وارد حساب کاربری خود شوید و با کلیک روی گزینه «حساب کاربری من» به صفحه‏‌ «مشاهده و تغییر اطلاعات» بروید و اطلاعات خود را ویرایش کنید.

می‏‌توانم سفارشم را تلفنی ثبت کنم؟

بله، با شماره ‏02166385990 از ساعت ۸ الی ۱۸ تماس بگیرید. مرکز خدمات مشتریان نوین تویز آماده ثبت سفارش مشتریان گرامی خواهد بود.

چرا برای خرید از نوین تویز، حتما باید در سایت عضو باشم؟

تیم پشتیبانی نوین تویز به کلیه مراحل فرایند خرید و فروش از زمان ثبت درخواست تا مرحله تحویل جنس به مشتری نظارت می‌کند. ثبت‌نام در نوین تویز باعث تسهیل در پیگیری محصولات و ارایه خدمات بهتر به مشتری می‌شود.

مبلغ سفارشم را چگونه می توان پرداخت کنم؟

همه مشتریان گرامی می توانند از طریق درگاه اینترنتی و با استفاده از کارت های بانکی عضو شتاب در سایت نوین تویز ، هزینه سفارش خود را به صورت آنلاین پرداخت کنند. همچنین مشتریانی که درخواست خود را از طریق تماس تلفنی ثبت می کنند می توانند به صورت نقد و یا نقد + چک مبلغ پیش فاکتور را پرداخت نمایند.

ممکن است پرداخت اینترنتی ناموفق باشد، ولی مبلغ از حساب من کم شده باشد؟

گاهی ممکن است در هنگام پرداخت شبکه بانکی قطع شود و پرداخت ناموفق انجام شود. اما در این مواقع جای نگرانی وجود ندارد. در این حالت معمولاً پول شما در حساب‏‌های میانی بانک است و خود بانک مغایرت‏‌ها را رفع کرده و مبلغ را به صورت خودکار به حساب شما برگشت می‌‏دهد. اگر تا ۷۲ ساعت پول به حسابتان برگشت نخورد، آنگاه با بانک عامل پرداخت اینترنتی تماس بگیرید تا مغایرت برطرف شود.

برای سفارشم نیاز به کمک دارم. با چه کسی باید تماس بگیرم؟

خدمات مشتریان مدیسه، با شماره تلفن 02166385990 از ساعت ۸ الی ۱۸ پاسخگوی تمامی سوالات شما عزیزان است. اگر در خارج از ساعات اداری سوالی برایتان پیش آمد می توانید با شماره 09901989021 تماس حاصل نمایید.